Správa počítačových sítí

Při správě sítí se plně přizpůsobujeme požadavkům a potřebám zákazníka. Na jejich základě provádíme návrh a realizaci počítačové sítě. Po mnoha letech praxe se ustálily tyto modely správy:

  • Zákazník, malá firma nebo živnostník si zvolí vlastní způsob připojení k Internetu výhodný v lokalitě, ve které používá počítač (ADSL, WiFi, kabel atd). My zajišťujeme technický servis jeho počítače včetně konfigurace pro připojení do Internetu, nastavení a aktualizace veškerého programového vybavení.
  • Se stejným modelem je možné propojit libovolný počet počítačů, ty pak sdílejí jedno připojení do Internetu. I v tomto případě poskytujeme veškerý servis, včetně návrhu a realizace počítačové sítě vhodné pro lokalitu.
  • V případě potřeby je možné doplnit počítačovou síť o server, tedy počítač, který poskytuje nějaké služby. Těmi může být v rámci firmy společný přístup ke složkám s daty, k tiskárně, scanneru atd. Volitelně je možné z tohoto serveru vytvořit i poštovní server, tedy elektronická pošta je předávána přímo k Vám do Vaší firmy. V tomto případě provedeme návrh a realizaci tohoto serveru, případně se postaráme o jeho pravidelnou údržbu a potřebné aktualizace. Servery se nejčastěji provozují pod operačním systémem Linux (dostupným zdarma) nebo Windows.

Ve všech uvedených případech zajišťujeme i provoz domény ve tvaru „firma.cz“ (apod), poštovních schránek ve tvaru „jmeno@firma.cz” a stránek na adrese „www.firma.cz“. Z počítače nebo notebooku má zákazník možnost přístupu k elektronické poště, případně si může sám aktualizovat www stránky. I to je samozřejmě vždy na konkrétních požadavcích a odborných znalostech zákazníka.

Novinky

18.10.2018

Aktualizace odesíání SMS prostřednictvím T-Zones
Na SMS bráně T-Zones došlo ke změně v přihlašování. Proto jsme připravili aktualizaci, která je zatím jen v...
více zde

Aktuální projekty

Karavany Liberec Vila Harcov Restaurace Bílý Kostel Podještědská poliklinika s.r.o. Liberec EQ Comp Chelys, s.r.o. Maloskalská noc Stavoterm Černý s.r.o. Železárny Velký Šenov s.r.o.